DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPiráti na svém sjezdu zvolili předsedu. Stal se jím znovu Ivan Bartoš

Piráti na svém sjezdu zvolili předsedu. Stal se jím znovu Ivan Bartoš

-

Pardubice, 8. ledna 2022 – Předsedou Pirátů byl opět zvolen Ivan Bartoš. Členská základna o tom rozhodla dnes v hlasování během Celostátního fóra Pirátů, tedy na celostátním sněmu strany. Ve volbě, která proběhla ve dvou kolech, zvítězil Bartoš nad třemi protikandidáty. Do druhého kola postoupili dva finalisté, Ivan Bartoš v něm získal podporu 662 lidí z 948 hlasujících. Jeho protikandidát senátor Lukáš Wagenknecht 265. Funkční období předsednictva Pirátů je dvouleté, současný předseda je v čele Pirátů nepřetržitě od roku 2016.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, vicepremiér a ministr pro místní rozvoj po svém zvolení předsedou strany poděkoval nejen těm, kteří se jej rozhodli zvolit, ale i všem dalším, kteří se podílejí na formování pirátské identity: „Chtěl bych s velkou pokorou poděkovat všem Pirátkám a Pirátům, kteří se ve volbě nového vedení naší strany rozhodli podpořit mou kandidaturu a zvolit mě znovu pro nadcházející dva roky svým předsedou. Tohoto rozhodnutí si velice vážím a udělám maximum pro to, abych ve mě vloženou důvěru nezklamal. Děkuji také všem svým volebním „soupeřům“ a v neposlední řadě členkám a členům, kteří volili některého z mých protikandidátů za to, že se do hlasování zapojili a projevili svůj názor.“

Bartoš rovněž připomněl závazky a odpovědnost, kterou Piráti mají vůči voličům a celé České republice: „Máme za sebou velice náročný rok, ale především velké množství těžké práce před sebou. Čeká nás spousta vnitrostranických úkolů, ale hlavně práce pro 10 milionů občanů této země a zejména 830 000 našich voličů, kteří nám v posledních volbách vyjádřili svou důvěru.“

Cílem, kterého chce Bartoš v následujícím funkčním období dosáhnout, je poučení z vlastních chyb a posílení strany. „Ukažme, že jsme silnou, úspěšnou, liberální a středovou stranou, která vznikla díky nasazení obyčejných lidí, která není nikomu zavázána a která je tu především pro obyčejné lidi. Z pozice předsedy strany a člena vlády pro to, s podporou dalších Pirátek a Pirátů, udělám maximum. Politika je totiž prostředkem změny, nikoliv cílem,“ uzavřel Bartoš.

Piráti v odpoledních hodinách pokračují volbou místopředsedů, jejichž jména by měla být známa ve večerních hodinách. Pozice místopředsedů projdou kompletní obměnou.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.