Sobota, 4 února, 2023
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávySněmovna schválila očkování v lékárnách. Piráti ho navrhli už před rokem, Andrej...

  Sněmovna schválila očkování v lékárnách. Piráti ho navrhli už před rokem, Andrej Babiš ale zlepšení blokoval

  -

  Praha, 6. dubna 2022 – Poslanecká sněmovna schválila v prvním čtení možnost očkování v lékárnách. A to nejen proti covid-19, ale i dalším nemocem. Zapojení lékáren do systému očkování bude dobrovolné a lékárníci před započetím činnosti projdou patřičným školením. Piráti s návrhem přišli již před rokem, kdy jej současná místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová a dřívější poslanec Petr Třešňák předložili tehdejší vládě. Ta ho ale odmítla, i když byl vrchol pandemie a bylo nutné podpořit proočkovanost obyvatel.

  „Vzhledem k husté síti lékáren, kterých je v ČR kolem tří tisíc, očekáváme výrazně zvýšení dostupnosti očkování zejména v menších městech bez vlastních zdravotních zařízení. Jde o praxi, kterou používá mnoho zemí Evropské unie. Lidé se v lékárnách budou moci očkovat proti celé řadě nemocí, samozřejmě po odborné konzultaci. V nabídce bude také vakcína proti covid-19. I když se v posledních týdnech zdá, že je nákaza na ústupu, nepřestáváme pracovat na preventivních opatřeních, která se mohou později ukázat jako klíčová. Podle epidemiologů nemůžeme zatím vyloučit, že se epidemie nevrátí v podobné síle, jako v uplynulých letech. Proto chceme být raději připravení,“ uvedla Richterová.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Piráti
  Pirátihttps://www.pirati.cz
  Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,612FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  263SledujícíNásledovat
  1,160OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky