Sobota, 4 února, 2023
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyDezinformace a zahraniční vměšování bere Evropský parlament vážně, říká Gregorová ke vzniku...

  Dezinformace a zahraniční vměšování bere Evropský parlament vážně, říká Gregorová ke vzniku nového výboru

  -

  Štrasburk, 10. března 2022 – Europoslanci dnes schválili obnovení mandátu výboru pro zahraniční vměšování a dezinformace (INGE). Jeho koordinátorkou byla dosud Markéta Gregorová, podle které tím Evropský parlament dává jasně najevo, že má téma dezinformací prioritu. Tento týden europoslanci jasnou většinou schválili zprávu původního výboru, která vůbec poprvé takto komplexně řeší problematiku zahraničního vměšování a dezinformací.

  “Mám radost, že bude výbor pokračovat. Je to poměrně bezprecedentní krok, protože speciální výbory většinou končí s přijatou zprávou. Evropský parlament tím dává jasně najevo, že řešení problémů spojených s dezinformacemi a zahraničním vměšováním považuje za velmi důležité. Výbor bude mít za úkol úzce spolupracovat s Evropskou komisí a Radou na implementaci naší zprávy, která navrhuje konkrétní opatření včetně sankcí pro dezinformátory,” komentuje europoslankyně Markéta Gregorová.

  Speciální výbor bude mít celkem 33 členů a podle schváleného plánu bude fungovat 12 měsíců. Obsazení výboru se teprve vyjednává, Gregorová se opět ucházet o členství i pozici koordinátorky.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Piráti
  Pirátihttps://www.pirati.cz
  Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,612FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  263SledujícíNásledovat
  1,160OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky