DomůZprávy a názoryTiskové zprávyEvžen Tošenovský: Jednotný trh EU musíme chránit a prohlubovat

Evžen Tošenovský: Jednotný trh EU musíme chránit a prohlubovat

-

Evropský parlament na plenárním zasedání ve Štrasburku slavnostně připomněl 30. výročí Maastrichtské dohody z roku 1993. Ta přinesla hospodářskou unii a do praxe zavedla jednotný vnitřní trh, který se stal nedílnou součástí života každého občana. Jednotný trh umožňuje firmám působit a lidem cestovat a pracovat po celé EU. Právě díky němu mají spotřebitelé v EU na výběr velké množství výrobků a služeb.

„Jednotný trh je to nejcennější, co nám členství v Evropské unii přináší, a základ naší prosperity. Dobře fungující svobodný trh bez zbytečných regulací, volný pohyb zboží, služeb, osob a kapitálu musí i nadále zůstat středobodem evropské integrace,“ říká europoslanec Evžen Tošenovský.

„Současně vnímám, že napříč Unií stále existují překážky, zejména v oblasti volného pohybu služeb, nebo i účelové bariéry, jako v případě trhů s energiemi. Vnitřní trh je potřeba dále prohlubovat,“ míní europoslanec.

Tošenovský upozornil i na nebezpečnou tendenci rozvolňování férových pravidel hospodářské soutěže. „Bohužel dnes vidíme tendenci některých členských států hledat řešení současné krize v nepřiměřené podpoře domácího hospodářství, což může přinést potíže našim firmám. Je potřeba, aby Komise zajistila na evropském trhu rovné podmínky pro všechny,“ dodal Tošenovský.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.