Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyJakob: Vládní koalice je připravena prosadit změnu volby radních ČT a ČRo

  Jakob: Vládní koalice je připravena prosadit změnu volby radních ČT a ČRo

  -

  Poslanecká sněmovna dnes projedná změnu zákona o České televizi a zákona o Českém rozhlasu. Do volby radních by se podle novely měl zapojit i Senát, který by volil šest míst v Radě České televize a tři členy v Radě Českého rozhlasu.

  „Dnes se scházíme na mimořádné schůzi, jejímž jediným bodem je novela zákona o České televizi a Českém rozhlase. Z hlediska mediální legislativy se jedná o průlomový okamžik. V minulosti sice byly nějaké pokusy o změnu volby mediálních rad, ale v Poslanecké sněmovně k projednání nikdy nedošlo, byť jen v prvním čtení. My jsme připraveni jednat tak dlouho, dokud změna neprojde prvním čtením. Věřím, že dnešek, případně zítřek, bude z tohoto hlediska historickým okamžikem, a že se podaří, aby členy mediálních rad volil i Senát a díky tomu dosáhneme toho, že zastoupení v radě bude na Poslanecké sněmovně nezávislejší,“ říká předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob.

  Novela také zpřísňuje podmínky pro nominace. Kandidáty do obou rad by mohly například navrhnout jen organizace s nejméně desetiletou historií.

  Praha 1. listopadu 2022

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  TOP09
  TOP09http://www.top09.cz
  TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky