DomůZprávy a názoryKoho zvolíme za prezidenta? Hlasujte

Koho zvolíme za prezidenta? Hlasujte

-

Prezident České republiky Miloš Zeman se blíží ke konci svého druhého volebního období, mandát mu vyprší 8. března 2023. Zhruba do jednoho roka nás tedy čekají prezidentské volby. Již nyní se začínají objevovat jména kandidátů, z nich někteří již kandidaturu oficiálně oznámili.

Připravili jsme přehled uchazečů o nejvyšší ústavní funkci v naší zemi. Kandidáta se vždy snažíme přiblížit videem, které je k dispozici. Koho byste z kandidátů volili za prezidenta? Hlasujte na konci článku.

Marek Hilšer

Senátor a neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2018 oznámil zájem kandidovat na podzim 2019.

Karel Janeček

Miliardář Karel Janeček oznámil svoji kandidaturu v pátek 21. ledna 2022. Matematik a spolumajitel společnosti RSJ zaměřující se na obchod s finančními deriváty naznačil zájem kandidovat již během Českého slavíka, kterého financoval.

Karel Diviš

Bývalý sportovní redaktor České televize a podnikatel Karel Diviš oznámil svoji kandidaturu 20. ledna 2022 v České Lípě.

Pavel Fischer

Senátor a neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2018 deklaruje zájem opět kandidovat již od neúspěšné volby.

Alena Vitásková

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu oznámila svoji kandidaturu 24. ledna v prohlášení pro Parlamentní Listy.

Miloslav Knor

Komik Miloš Knor projevil zájem kandidovat v říjnu 2021.

Jakub Olbert

Kandidát a předseda hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jakub Olbert je dalším možným kandidátem.

Andrej Babiš

Bývalý premiér a miliardář Andrej Babiš zatím oficiálně kandidaturu neoznámil, ale pro svoji kampaň již nakoupil karavan.

Petr Pavel

Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel dlouhodobě deklaruje připravenost kandidovat.

Danuše Nerudová

Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová o kandidatuře uvažuje.

Josef Středula

Předseda odborových svazů Josef Středula zvažuje kandidaturu.

Miroslav Kalousek

Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek zvažuje kandidaturu.

Mezi dalšími, kteří již neformálně oznámili zájem kandidovat nebo zvažují kandidaturu jsou například podnikatel Vladimír Boštík, advokátka Klára Long Slámová, prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová, muzikant Ivan Smetana, podnikatel a moderátor Jaromír Soukup, hudebník a bývalý politik Michael Kocáb, senátorka ODS Miroslava Němcová, předseda senátu z ODS Miloš Vystrčil, europoslanec Jan Zahradil, právnička a politička ČSSD Kateřina Valachová, politik a bývalý policista Robert Šlachta, bývalá ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, bývalý premiér Jiří Paroubek, bývalý prezident Václav Klaus, eurokomisařka Věra Jourová, neúspěšný kandidát z roku 2018 Jiří Hynek, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, pražská vrchní zástupkyně Lenka Bradáčová, europoslanec za SPD Hynek Blaško nebo novinářka a politička Jana Bobošíková.

Koho byste volili za prezidenta České republiky?
  • Přidat odpověď

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor