Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMinistr Válek se setkal se svým ukrajinským protějškem v Kyjevě

  Ministr Válek se setkal se svým ukrajinským protějškem v Kyjevě

  -

  Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek při včerejší vládní cestě do Kyjeva jednal se svým ukrajinským protějškem, Viktorem Ljaškem, a zúčastnil se společného jednání vlád obou zemí i jednání s ukrajinským prezidentem Zelenským.

  Ministři zdravotnictví kromě jiného jednali o možnosti zapojení České republiky do rekonstrukce ukrajinského zdravotnictví, obnově zdravotních kapacit a nastavení tamního vzdělávacího systému, ze kterého by mohly těžit ukrajinské i naše univerzity. Probrali zároveň zapojení českého zdravotního průmyslu do obnovení dostupné lékařské péče.

  „Již na začátku války a uprchlické krize jsem deklaroval, že Česká republika uprchlíkům a zdravotníkům v jejich řadách bude pomáhat tak dlouho, jak bude třeba. Dlouhodobě ale také říkám, že chceme, aby se příchozí ukrajinští lékaři a zdravotníci mohli co nejdříve vrátit zpět do své vlasti a podílet se tak na její obnově, až to bude bezpečné. To je koneckonců postoj i ukrajinského ministra. I nadále ale budeme Ukrajinu v jejím boji s agresivním nepřítelem podporovat,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

  Jednání s ukrajinským ministrem zdravotnictví se účastnil i náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček. Jeho hlavním úkolem je nyní spolu s ministrem pomoci realizovat spolupráci, která byla v Kyjevě dohodnuta.

  „Zahájili jsme jednání o rekonstrukci ukrajinského zdravotního systému, kde věříme v úspěšné zapojení českého průmyslu. Především je třeba obnovit tamní zdravotní kapacity, zajistit dostatek léčiv a nastavit spolupráci našich lékařských fakult s těmi ukrajinskými. Z té budou mít užitek ukrajinské i naše univerzity,“ doplnil náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  TOP09
  TOP09http://www.top09.cz
  TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky