More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPiráti prosadili svůj dlouhodobý cíl - končí povinné biosložky v palivech

  Piráti prosadili svůj dlouhodobý cíl – končí povinné biosložky v palivech

  -

  Praha, 27. dubna 2022 – Poslanecká sněmovna dnes ve zkráceném projednávání schválila zrušení povinného přimíchávání biosložky do pohonných hmot. Biopaliva, která původně měla snížit množství emisí, podle Pirátů svou roli neplní – biopaliva první generace jsou totiž rostlinného původu, jsou neekologická i neekonomická. Řepka, která je k jejich produkci využívaná, zabírá místo plodinám, které mají lepší potravinářské využití. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek připomněl, že Piráti proti biosložce v palivech vystupovali již v minulém volebním období, kdy zabránili navýšení podílu prosazovaném tehdejší vládou.

  „Už v minulém volebním období naši poslanci v čele s Radkem Holomčíkem navrhovali povinné přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty zcela zrušit. Předchozí vláda totiž navrhovala zvýšení podílu biosložky, jejíž hlavními producenty jsou firmy z koncernu Agrofert Andreje Babiše. Tomu se nám podařilo zabránit, z dlouhodobého hlediska by to znamenalo navýšení ceny v řádu korun a snížení potravinové soběstačnosti. Řepka zabírá na polích zbytečně místo, kde by se měla pěstovat pšenice,“ uvedl předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Piráti
  Pirátihttps://www.pirati.cz
  Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,185FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky