DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPoslanec Pavel Svoboda vstoupil do TOP 09

Poslanec Pavel Svoboda vstoupil do TOP 09

-

Poslanec Pavel Svoboda, zvolený jako nestraník za TOP 09 na kandidátce SPOLU v Pardubickém kraji, vstoupil do TOP 09. Pavel Svoboda se stal poslancem po volbách v říjnu 2021, a to sice bez předchozích politických aktivit, zato s mnohými zkušenostmi a úspěchy v hudbě a managementu. Působil jako vysokoškolský pedagog na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové i na pražské HAMU, hraje na varhany a vede Komorní filharmonii Pardubice. Svým vstupem do TOP 09 se stal zároveň členem výkonného výboru strany.

„TOP 09 je proevropská strana, se kterou sdílím hodnoty i prozápadní směřování. Obzvlášť dnes, kdy zuří válka nedaleko našich hranic, si snad lépe uvědomujeme, jak důležité je naše zakotvení v NATO a Evropské unii. Věřím, že jako člen TOP 09 budu moci lépe prosazovat změny v kulturní politice a pomáhat postavit kulturu opět na nohy, protože uplynulé roky pro ni byly velmi komplikované,“ říká poslanec TOP 09 Pavel Svoboda.

Pavel Svoboda byl jediným nestraníkem zvoleným do Poslanecké sněmovny za TOP 09. V Poslanecké sněmovně se věnuje zejména kulturní politice. Je předsedou podvýboru pro kulturu, který převzal po současném ministrovi kultury Martinu Baxovi. Také je členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a členem mandátového a imunitního výboru.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

TOP09
TOP09http://www.top09.cz
TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.