DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPředsedou Klubu starostů TOP 09 se stal Tomáš Třetina

Předsedou Klubu starostů TOP 09 se stal Tomáš Třetina

-

Klub starostů TOP 09 si dnes na členské schůzi zvolil nové vedení. Novým předsedou klubu se stal senátor a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina, za místopředsedy pak členové klubu zvolili starostku městské části Praha 1 Terezii Radoměřskou a starostu jihomoravské obce Branišovice Marka Sovku. Jednání se zúčastnila i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin.

„Chtěl bych kolegům poděkovat za důvěru. Po komunálních volbách v minulém roce bylo za TOP 09 zvoleno více než 500 zastupitelů a jsem velmi rád, že TOP 09 má v komunální politice řadu úspěšných starostů, místostarostů, radních a zastupitelů. Nejen pro starosty, ale pro všechny komunální politiky je tu Klub starostů, abychom měli platformu pro výměnu zkušeností, sdílení dobré praxe a pro diskuzi nad problémy, které řešíme v našich městech a obcích. Mnohdy jsou totiž podobné,“ uvedl nově zvolený předseda Klubu starostů TOP 09 Tomáš Třetina.

Klub starostů TOP 09 vznikl v roce 2015. Cílem klubu je sdružování komunálních politiků zvolených za TOP 09, jejich vzájemná výměna zkušeností, získávání nových poznatků a přinášení nových témat pro komunální i celostátní politiku na základně praxe a hodnot TOP 09. Předseda Klubu starostů TOP 09 je z titulu funkce členem předsednictva TOP 09.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

TOP09
TOP09http://www.top09.cz
TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.