DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPremiér Fiala u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky uspořádal večeři...

Premiér Fiala u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky uspořádal večeři s předchozími předsedy vlád ČR

-

Předseda vlády Petr Fiala si v pondělí 2. ledna 2023 připomněl 30. výročí vzniku samostatné České republiky. V den oslav jubilea se premiér s chotí Janou zúčastnili pravidelného novoročního oběda s prezidentem republiky Milošem Zemanem na zámku v Lánech, při příležitosti kulatého výročí vzniku státu pozval úřadující předseda vlády své dosavadní předchůdce s partnerkami na slavnostní večeři v Kramářově vile. Program oslav zakončí večerní slavnostní koncert České filharmonie v Rudolfinu, jehož se zúčastní i slovenský premiér Eduard Heger.

Předseda vlády Petr Fiala s chotí Janou přijal pozvání prezidenta Miloše Zemana a jeho manželky Ivany na tradiční společný novoroční oběd na zámku v Lánech. „Nebavili jsme se jen o aktuálních politických tématech, ale většina naší diskuse se týkala obecnějších otázek. Bavili jsme se i o historii, literatuře a podobných věcech. Z těch politických, aktuálních témat bych zmínil jednu věc: Pan prezident se chce v průběhu tohoto týdne setkat s kandidátem na ministra životního prostředí Petrem Hladíkem, tak jako to dělal dosud u všech kandidátů na členy vlády,“ shrnul průběh novoročního oběda premiér Petr Fiala.

Vpodvečer uspořádal premiér Fiala u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky v Kramářově vile slavnostní večeři s předchozími předsedy vlád České republiky a jejich partnerky. „Navzdory tomu, že mnozí byli nebo jsou navzájem politickými soupeři, že máme rozdílné názory na spoustu věcí, pokládám za dobré, aby v takovýchto slavnostních chvílích byli pohromadě všichni, kteří měli v nějaké době v historii moderní samostatné České republiky odpovědnost, možnost, příležitost stát v čele vlády, být na vrcholu výkonné moci v České republice, spoluutvářet jejich směřování. Abychom se tu společně setkali a oslavili tento významný svátek,“ uvedl premiér Fiala.

Program oslav 30. výročí existence samostatné České republiky završí večerní slavnostní koncert České filharmonie v Rudolfinu, jehož se kromě premiéra Petra Fialy s manželkou, dalších členů vlády, předsedy Senátu Miloše Vystrčila, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové a dalších významných hostů zúčastní také předseda vlády Slovenské republiky Eduard Heger s chotí. „To dobře dokazuje, jak třicet let po rozdělení společného státu máme úzké, přátelské, mimořádné vztahy mezi Českou republikou a Slovenskem,“ poznamenal premiér Petr Fiala.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.