DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPremiér Petr Fiala se ve Vatikánu zúčastnil pohřbu emeritního papeže Benedikta XVI.

Premiér Petr Fiala se ve Vatikánu zúčastnil pohřbu emeritního papeže Benedikta XVI.

-

Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se ve čtvrtek 5. ledna uskutečnil pohřeb emeritního papeže Benedikta XVI. Za Českou republiku se posledního rozloučení zúčastnil předseda vlády Petr Fiala s chotí.

Smutečního ceremoniálu, který celebroval na Svatopetrském náměstí papež František, se za Českou republiku kromě premiéra Petra Fialy zúčastnili také místopředseda vlády Marian Jurečka, čeští a moravští biskupové a další věřící.

„Papeže Benedikta XVI. jsem si velmi vážil. Je mi ctí, že jsem měl možnost zastupovat ČR na zádušní mši na Svatopetrském náměstí a osobně se s ním rozloučit. Ať odpočívá v pokoji, “ uvedl předseda vlády Petr Fiala.

Premiér také ocenil celoživotní práci papeže Benedikta XVI. pro katolickou církev. „Stál u podstatných událostí 20. století. Ostatně již jako kardinál Joseph Ratzinger se zúčastnil konkláve, které zvolilo papeže Jana Pavla II. – to je skoro před 45 lety. Mám rád jeho teologická a filozofická díla, patřil k předním intelektuálním osobnostem naší doby. Jeho velikost ukazuje i jeho rozhodnutí odejít z papežského stolce,“ dodal premiér Fiala.

Po skončení oficiální části bylo tělo emeritního papeže uloženo do hrobky ve Svatopetrské bazilice.

Premiér Petr Fiala se ve Vatikánu setkal s úřadující hlavou katolické církve papežem Františkem již v červnu minulého roku. Vztahy mezi ČR a Svatým stolcem obecně patří mezi priority současné koaliční vlády.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.