Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávySenátoři vyzvali k ukončení veřejné podpory firmám z Ruska a Běloruska, které...

  Senátoři vyzvali k ukončení veřejné podpory firmám z Ruska a Běloruska, které neodsoudí akt vojenské agrese na Ukrajině

  -

  Praha, 2. března 2022 – Senát chce v souvislosti s ruskou agresí zabránit některým firmám z Ruska a Běloruska čerpat dotace z prostředků rozpočtu České republiky. Plénum Senátu PČR dnes schválilo usnesení Stálé komise Senátu pro dohled nad poskytováním veřejných prostředků k urychlené tvorbě zákona, který zamezí poskytování dotací, pobídek, úvěrů a veřejných zakázek z rozpočtu ČR firmám a občanům Ruské federace a Běloruska, kteří neodsoudí akt vojenské agrese vůči Ukrajině.

  “Je nepřípustné, aby ruské a běloruské společnosti čerpaly jakoukoliv podporu z rozpočtu ČR. Budeme řešit možnosti bezodkladných kroků – sankcí – v této oblasti. Skutečný vlastník podporující, financovaný nebo spojený s ruským nebo běloruským režimem musí pocítit silné dopady,” vysvětluje pirátský senátor a předseda Komise Lukáš Wagenknecht.

  Současně by měl být zmrazen převod nemovitostí státních občanů Ruské federace a Běloruska. I v tomto případě má platit výjimka pro ty, kteří odsoudí akt vojenské agrese a budou prověřeni příslušným ministerstvem. Navržené sankce jsou nad rámec sankčního seznamu EU a USA. Důslednost a rychlost je v současné situaci nezbytná.

  Usnesení na schůzi pléna podpořil i ministr financí Zbyněk Stanjura. Pro výzvu hlasovalo 62 ze 64 přítomných senátorů.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Piráti
  Pirátihttps://www.pirati.cz
  Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky