More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávySenátorský klub ODS a TOP 09: Příspěvek na bydlení podpoříme. Cílená pomoc...

  Senátorský klub ODS a TOP 09: Příspěvek na bydlení podpoříme. Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá

  -

  Senátoři dnešní 19. schůzi zahájili minutou ticha, aby uctili památku bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Senátorský klub ODS a TOP 09 podpoří vládní návrh zákona o státní sociální podpoře, který umožňuje čerpání příspěvku na bydlení. Tato cílená pomoc je určena pro ty, kteří jsou zasaženi energetickou krizí kvůli zvyšujícím se cenám energií. O návrhu zákona o platech ústavních činitelů budou zástupci senátorského klubu hlasovat volně.

  „Na začátku dnešní schůze si připomeneme dvouleté výročí úmrtí bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Následně máme na programu několik bodů. Z mého pohledu jsou dva body stěžejní. Jedná se o zmrazení platů ústavních činitelů a návrh zákona o státní sociální podpoře. Současná vláda chce pomoci lidem, kteří jsou zasaženi energetickou krizí v návaznosti na vysoké ceny energií. Zástupci našeho klubu jsou přesvědčeni, že cílená podpora je lepší než plošná pomoc. Novelu zákona o platech ústavních činitelů jsme v Senátu již projednávali. Na tento návrh jsou dva pohledy. Vnímám tu symboliku – vláda je nucena řešit deficit státního rozpočtu a v návaznosti na rozhodnutí, že se platy státních zaměstnanců zvyšovat nebudou, je potřeba, aby ústavní činitelé byli v souběhu s touto snahou. Proti tomu návrhu jsou ale také výtky, že je protiústavní nebo že byl přijímaný nestandardní formou. Tuto jistotu však nemáme. Po dlouhé debatě na klubu jsme se shodli, že necháme rozhodnutí na každém ze senátorů a hlasování bude volné. Myslím si, že není správné, abychom se zabývali svými vlastními platy. To považuji za opravdu nešťastné,“ říká předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  ODS
  ODShttps://www.ods.cz
  Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,183FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky