Neděle, 5 února, 2023
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyZbyněk Stanjura: ANO nás opakovaně vyzývalo, ať zastropujeme ceny pohonných hmot jako...

  Zbyněk Stanjura: ANO nás opakovaně vyzývalo, ať zastropujeme ceny pohonných hmot jako v Maďarsku. Naše vláda na tyto rady nevsadila a zatímco v Maďarsku čelili jejich nedostatku, ČR má nyní jedny z nejnižších cen benzínu v Evropě!

  -

  Hnutí ANO nás opakovaně vyzývalo, ať zastropujeme ceny pohonných hmot jako v Maďarsku. Naše vláda na tyto rady naštěstí nevsadila a zatímco v Maďarsku čelili nedostatku pohonných hmot, Česká republika má nyní jedny z nejnižších cen benzinu v Evropě!

  Na vývoji cen benzínu v Česku se krásně ukazuje rozdílný přístup mezi naší vládou a chaotických rozhazováním peněz z vrtulníku za vlády Andreje Babiše. Oni by hned po začátku války na Ukrajině vynulovali DPH a zasekli další vysoké miliardové sekery do státního rozpočtu bez garance reálného zlevnění cen benzínu pro řidiče. My jsme se naopak rozhodli nepodlehnout populistickému křičení opozice a vyčkat, až se náš vysoce konkurenční trh s pohonnými hmotami s negativním vnějším šokem vyrovná. Výsledek může každý posoudit sám,okomentoval situaci ministr financí a 1. místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  ODS
  ODShttps://www.ods.cz
  Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,611FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  263SledujícíNásledovat
  1,160OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky