Čtvrtek, 1 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyKremelská propaganda ohrožuje společnost, ale zmocněnci pro boj s dezinformacemi chybí tým...

  Kremelská propaganda ohrožuje společnost, ale zmocněnci pro boj s dezinformacemi chybí tým i peníze. Jakub Michálek žádá premiéra o řešení

  -

  Praha, 8. července 2022 – Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek zaslal premiérovi Petru Fialovi interpelaci, ve které žádá o zlepšení boje proti dezinformacím. A to i skrz personální a finanční posílení týmu vládního zmocněnce pro dezinformace. Na jeho působení totiž nyní nejsou přímo vyčleněny žádné finanční prostředky a ani nemá žádné osoby v přímé řídící působnosti, jak uvedl Úřad vlády.

  „Dezinformace jsou nejen pro Českou republiku reálnou hrozbou. Mají za cíl naši společnost napadnout a oslabit nás. Z těchto důvodů se vláda rozhodla vytvořit post zmocněnce pro oblast médií a dezinformací, což byl zodpovědný krok. Když jsem ale interpeloval pana premiéra s dotazem na výsledky práce pana zmocněnce, jeho zázemí a tým či celkovou strategii, přišla mi alarmující odpověď. Na působení zmocněnce totiž nejsou přímo vyčleněny žádné finance a nemá ani žádné přímé podřízené,“ uvedl Jakub Michálek s tím, že to je potřeba změnit. Zmocněnec s velkou zodpovědností za koordinaci různých útvarů má zcela nedostatečné zázemí.

  „Premiéra jsem proto požádal o zlepšení stávající situace. Dlouhodobě víme o snaze Kremlu manipulovat skrze dezinformace s veřejným míněním, nalamovat důvěru občanů v demokracii a škodit. Tato činnost se po Putinově vpádu na Ukrajinu samozřejmě zestonásobila. Dezinformací využívají i mnozí další prospěcháři a manipulátoři, čemuž se musíme dokázat postavit. Nikdy to nebude fungovat, pokud nebudeme mít reálnou strategii a odborníky, kteří by se tomuto tématu naplno věnovali,“ doplnil Michálek.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Piráti
  Pirátihttps://www.pirati.cz
  Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,616FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky