Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPrestižní kyberbezpečnostní konference má českou stopu. Do Las Vegas míří Pirátka Gregorová

  Prestižní kyberbezpečnostní konference má českou stopu. Do Las Vegas míří Pirátka Gregorová

  -

  Praha/Brusel, 9. 8. 2022 – Česká europoslankyně za Pirátskou stranu Markéta Gregorová míří do Las Vegas na tradiční a jednu z nejznámějších mezinárodních konferencí o kybernetických hrozbách, Black Hat. Tématu se dlouhodobě věnuje na půdě Evropského parlamentu a nedávno spustila i osvětovou kampaň NEklikat věnovanou právě kyberbezpečnosti.

  Již pětadvacátý ročník kyberbezpečnostní konference Black Hat letos nabídne několikadenní hybridní událost. Setkání expertů, organizací i firem proběhne v Mandalay Bay Convention Center v Las Vegas. A na této stěžejní události světové kyberbezpečnosti nebude chybět česká europoslankyně Markéta Gregorová.

  „Kyberbezpečnost pro mě byla jedním z ústředních témat od začátku. S postupující digitalizací kritických infrastruktur a prohloubením hybridních konfliktů s autoritářskými zeměmi se z něj ale stal jeden z hlavních fenoménů životů nás všech,“ vysvětluje Gregorová. „Přímo v Las Vegas se zúčastním například představení očekávané případové studie mapující hackerskou činnost na Ukrajině, i jak se Rusové snažili útočit na elektrickou síť 2 milionů Ukrajinců. Těším se ale i na přednášky o rizicích čínského softwaru či o útocích na volby,“ doplňuje Pirátka.

  Konference svede dohromady největší světové experty a expertky na kyberbezpečnost, a to jak z oblasti výzkumu, tak z oblasti byznysu. Sama Markéta Gregorová se v oblasti kyberbezpečnosti zapsala naposledy jako zpravodajka nové směrnice o síťových a informačních systémech NIS 2 za výbor pro bezpečnost a obranu, která zásadním způsobem zvyšuje odolnost EU proti kyberútokům.

  „Od setkání ve Vegas si slibuji přímý kontakt s nejaktuálnějšími trendy a absolutní technologickou špičkou v oblasti kyberbezpečnosti. Ráda bych nasbírala kontakty s největšími kapacitami oboru, které pak využiji při další legislativní práci na evropské půdě. To nejzajímavější z aktuálních kyberbezpečnostních trendů pak české veřejnosti představím v rámci rozbíhající se kampaně NEklikat,“ dodává pirátská europoslankyně.

  Aktuální komunikaci Markéty Gregorové přímo z Las Vegas bude možné sledovat na jejím oficiálním Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

  Více informací:

  Petr Bittner

  PR & média

  +420 724 202 681

  bittnerpetr@seznam.cz

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Piráti
  Pirátihttps://www.pirati.cz
  Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky