Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyTváře evropské obranné a zahraniční politiky se setkávají v Praze. „Čest i...

  Tváře evropské obranné a zahraniční politiky se setkávají v Praze. „Čest i zodpovědnost,“ říká Pirátka Gregorová

  -

  Praha, 5. 9. 2022 – České předsednictví Rady EU hostí pravidelnou meziparlamentní konferenci k evropské zahraniční a bezpečnostní politice. Za Evropský parlament se účastní europoslankyně Markéta Gregorová. Na setkání promluvila i předsedkyně české Sněmovny Markéta Pekarová-Adamová, český ministr zahraničí Jan Lipavský nebo šéf diplomacie EU, Josep Borrell. „Věřím českému předsednictví, že má v zahraniční i bezpečnostní politice jasnou vizi,“ řekla Gregorová, která zasedá v příslušných výborech Parlamentu.

  Ačkoli se toto setkání představitelů zemí EU a evropských institucí koná každé předsednictví, geopolitické napětí a souběžné krize způsobené ruskou invazí na Ukrajinu činí ze zahraničních a obranných otázek středobod zájmu.

  „Česká republika předsedá Radě EU v extrémně těžkých časech. O to větší čest a význam ale má, účastnit se jednání představitelů zahraniční a bezpečnostní politiky přímo v Praze, a řešit zde zásadní otázky naší současnosti, ke kterým vzhlíží celá Evropa – a vlivem okolností i celý svět,“ říká Gregorová.

  „Pomoc Ukrajině, budoucnost evropské bezpečnosti, rozšiřování EU i hybridní hrozby. To vše jsou témata, která dnes probíráme za Evropskou unii s českými i zahraničními protějšky. Věřím českému předsednictví, že má v zahraniční i bezpečnostní politice jasnou vizi. A je to dobře, protože teď má i velkou zodpovědnost,“ chválí česká europoslankyně.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Piráti
  Pirátihttps://www.pirati.cz
  Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky