DomůZprávy a názoryTiskové zprávyCelostátní výbor KDU-ČSL schválil kandidaturu europoslance Tomáše Zdechovského na místopředsedu Evropské lidové...

Celostátní výbor KDU-ČSL schválil kandidaturu europoslance Tomáše Zdechovského na místopředsedu Evropské lidové strany

-

Kandidaturu europoslance Zdechovského na místopředsedu Evropské lidové strany (EPP) jednohlasně schválil Celostátní výbor KDU-ČSL, který dnes jednal v Praze. Zdechovského na post nominovalo předsednictvo KDU-ČSL 8. března 2022. 


Evropská lidová strana (EPP) je nejsilnější frakcí v Evropském parlamentu, kde Tomáš Zdechovský působí jako místopředseda kontrolního rozpočtového výboru (CONT) a člen výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). „Velmi si vážím nominace od předsednictva, je to pro mě čest ucházet se o místo ve vedení Evropské lidové strany. KDU-ČSL posílila svou pozici, když se po úspěšných volbách stala součástí vlády České republiky. Udělám vše, co bude v mých silách, abych pozici lidovců posílil i na evropské úrovni,“ řekl europoslanec. 

Zdechovský s největší pravděpodobností nebude na blížícím se dubnovém sjezdu obhajovat post místopředsedy strany. V předsednictvu lidovců ale zůstane z funkce předsedy národní delegace KDU-ČSL v Evropském parlamentu. O proměnění své nominace bude usilovat na sjezdu Evropské lidové strany, který se koná v květnu v nizozemském Rotterdamu.
 


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.