DomůZprávy a názoryTiskové zprávyDíky návrhu lidoveckých poslanců prezident vyznamenal hudebníka Miloše Štědroně

Díky návrhu lidoveckých poslanců prezident vyznamenal hudebníka Miloše Štědroně

-

Profesora Miloše Štědroně, hudebníka a pedagoga, kterého veřejnost zná například jako autora hudby k představení Balada pro banditu, prezident Miloš Zeman v Den vzniku samostatného československého státu vyznamenal na návrh lidoveckých poslanců Marie Jílkové a Miroslava Zborovského.


Hudební skladatel, pedagog a brněnská legenda Miloš Štědroň letos oslavil 80. narozeniny. Do povědomí veřejnosti se dostal například autorstvím hudby k písním z muzikálu Balada pro banditu divadla Husa na provázku, z nichž mnoho zlidovělo. Refrén „Zabili, zabili, chlapa z Koločavy…“ se od vydání na konci 70. let zapsal do paměti mnoha žáků lidových škol umění.
 
Jeho práci se rozhodli ocenit lidovečtí poslanci z Brna Marie Jílková a Miroslav Zborovský. Konkrétně Jílková na podvýboru pro státní vyznamenání navrhla, aby 28. října obdržel státní vyznamenání Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění. „Jako poslanci máme možnost navrhovat významné osobnosti na státní vyznamenání a Miloš Štědroň mě bez váhání napadl jako první. Moje radost je o to větší, že s potěšením s nominací souhlasil a pan prezident mu vyznamenání udělil,“ říká poslankyně.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.