DomůZprávy a názoryTiskové zprávyJiří Navrátil (KDU-ČSL): Nenávist vůči menšinám do naší společnosti nepatří

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Nenávist vůči menšinám do naší společnosti nepatří

-

Lidovecký poslanec Jiří Navrátil se v pořadu 90′ ČT24 vyjádřil ke středeční demonstraci proti nenávisti, která byla svolána v reakci na bratislavský útok proti LGBT komunitě. Navrátil upozornil, že jakákoli forma nenávisti či násilí vůči menšinám je nepřípustná.


„Já jsem byl za pozvání na dnešní shromáždění velice rád. Bohužel z důvodu toho, že jsem měl zdravotní vyšetření a zároveň pracovní povinnosti v Moravskoslezském kraji, jsem se dnes nemohl zúčastnit tohoto setkání. Musíme si uvědomit, že setkání bylo hlavně proti nenávisti. Nenávisti, která do této společnosti nepatří. Ve společnosti by se měl probudit znovu soucit, tolerance, solidarita, úcta a ochrana zranitelných,“ řekl poslanec.

Navrátil reagoval také na dotaz, zda je třeba kvůli útoku přijímat nějakou další legislativu. „Již dnes je možné šíření nenávisti vůči skupinám obyvatel, mezi které bezesporu patří i osoby LGBT, trestně stíhat podle trestního zákoníku v § 356. Je ale třeba, aby orgány činné v trestním řízení důsledně chránily práva všech občanů, včetně sexuálních, náboženských, etnických a jiných menšin. Musíme si uvědomit, že do společnosti nic takového nepatří, aby někdo útočil na někoho jenom kvůli tomu, že je odlišný oproti většinové společnosti,“ dodal.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.