DomůZprávy a názoryTiskové zprávyJaromíra Vítková (KDU-ČSL): Podpoříme Salesiánské misie v Bulharsku

Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Podpoříme Salesiánské misie v Bulharsku

-

V Boskovicích v kině Panorama se v neděli 20. února koncert skupiny Učedníci, jehož výtěžek půjde na podporu Salesiánské misie v Bulharsku. S myšlenkou uspořádat koncert přišla lidovecká senátorka Jaromíra Vítková společně s Orlem jednotou Boskovice.


„Učedníci jsou východočeská skupina zaměřená na křesťanský folk, která vznikla v roce 1985. Skupina měla zásadní vliv na spoustu začínajících křesťanských skupin, které se objevily s příchodem svobody v roce 1989 a je na Boskovicku velmi oblíbená. Vstupné z koncertu, které bylo dobrovolné, bude použito na podporu Salesiánské misie v Bulharsku, kterou vykonává P. Petr Cvrkal ve Staré Zagoře,“ uvádí senátorka Vítková.  Čeští salesiáni jsou v Bulharsku od roku 1994. Prvním místem působení bylo město Kazanlak. Od roku 2008 jsou salesiáni také ve Staré Zagoře. Salesiáni se zde zaměřují především na vzdělávání romských dětí, nabízí jim volnočasové aktivity a vychovávají je k víře. Některé děti žijí navíc ve velmi chudých podmínkách. V roce 2013 zde salesiáni začali stavět také nové centrum – kostel, školu a dům komunity. Kostel je rozestavěn a bude zasvěcen Panně Marii pomocnici křesťanů. „Konečný výtěžek z koncertu je celkem 20 tisíc korun. Podle ohlasů účastníků se koncert velmi vydařil. Děkuji všem, kteří koncert navštívili a podpořili dobrou věc,“ zakončila Vítková.


 

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.