DomůZprávy a názoryTiskové zprávyKDU-ČSL v podzimních volbách do zastupitelstva města Prahy povede Jan Wolf

KDU-ČSL v podzimních volbách do zastupitelstva města Prahy povede Jan Wolf

-

Pražští lidovci ve středu 30. března zvolili svého lídra do podzimních voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Stal se jím stávající zastupitel Prahy Jan Wolf (KDU-ČSL). Dalšími zástupci pražských lidovců na kandidátce SPOLU budou mimo jiné Pavel Mareš (KDU-ČSL) – zastupitel z Prahy 10, a radní pro sociální oblast z Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL).


„Děkuji členům pražské městské organizace KDU-ČSL za důvěru a mé zvolení lidoveckým lídrem do podzimních voleb na Pražský magistrát. Jsem přesvědčen, že během současné válečné humanitární krizi, ale i při řešení dopravní situace, sociálních, ekonomických či kulturních potřeb Pražanů, bude třeba lidoveckého úhlu pohledu. Víme totiž z pozice křesťanských demokratů, jak napomoci k lepšímu řešení, a to i směrem k mezilidským a mezigeneračním vztahům. Tyto naše představy, bych rád uplatnil a prokázal v Zastupitelstvu hl. m. Prahy,“ prohlásil Jan Wolf, který je zastupitelem od roku 2014.

„Do pražských voleb v rámci koalice SPOLU vstupuji jako lidovec s heslem: Dobré školy, zdravé město, spokojené rodiny. Soběstačné rodiny, zdravé životní prostředí a kvalitní veřejné školy nejsou rozhodně samozřejmostí! Je to přitom klíč k tomu, aby Praha byla městem pospolitým, vnitřně provázaným i ohleduplným k těm, kdo v životě neměli štěstí. Budu svou politickou práci i nadále stavět na spolupráci s neziskovým sektorem a kompetentními odborníky. Největším bohatstvím Prahy jsou pro mě aktivní občané, jejichž osobní nasazení pomáhá jednotlivým lokalitám, čtvrtím i metropoli jako celku,“ zdůraznil Pavel Mareš.  

Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Dle podepsaného memoranda lidovci obsadí na koaliční kandidátce SPOLU místa: 4, 15 a 31. KDU-ČSL je v současném volebním období na magistrátu zastoupena Janem Wolfem, který je součástí klubu Spojených sil pro Prahu (KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN).

„KDU-ČSL vybrala ze svého středu ty nejlepší kandidáty do podzimních voleb. Podařilo se propojit tři politické strany, které jsou díky tomu dnes velmi silné. Naším cílem je jednoznačné vítězství,“ doplnil nově zvolený předseda KDU-ČSL Praha Tomáš Kaplan.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.