DomůZprávy a názoryTiskové zprávyLidovce v Pardubickém kraji i nadále povede Roman Línek

Lidovce v Pardubickém kraji i nadále povede Roman Línek

-

Po 3 letech se v pardubickém hotelu Euro konala Krajská konference KDU-ČSL Pardubického kraje. Čtyřicet sedm delegátů, kteří reprezentují 1646 členů KDU-ČSL v kraji, volilo vedení krajské organizace.


Pozici krajského předsedy jednoznačně obhájil náměstek hejtmana Roman Línek. Jeho místopředsedy byli zvoleni krajský radní Pavel Šotola, místostarosta Litomyšle Radomil Kašpar a asistent ústeckoorlického senátora Petr Čada. Zvolen byl i 21 člený krajský výbor.

Krajská konference plně podpořila opětovnou kandidaturu senátorky Miluše Horské do senátu ve volebním obvodě č. 43 Pardubice a v obvodě č. 46 Ústí n. O. stejně podpořila letohradského starostu Petra Fialu.

Na republikového předsedu získal nominaci Pardubického kraje Marian Jurečka. Delegáti odsouhlasili také dar charitám působícím na území Pardubického kraje na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny ve výši 40 tisíc korun. 


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.