DomůZprávy a názoryTiskové zprávyLidovci posílili v Evropském parlamentu své pozice

Lidovci posílili v Evropském parlamentu své pozice

-

Po dvou a půl letech se mění funkce europoslanců v jednotlivých výborech. Tomáš Zdechovský se stal místopředsedou Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT), kde působil jako koordinátor. Michaela Šojdrová byla dnes čerstvě zvolena místopředsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT), kde byla členkou. Jedná se o zodpovědné pozice, které jim byly svěřeny za dobře odvedenou práci v aktuálním volebním období. 


„Jsem nesmírně rád, že ostatní europoslanci ocenili mé dosavadní výsledky a zvolili mě zástupcem předsedkyně Moniky Hohlmeierové, se kterou jsem úzce spolupracoval už jako koordinátor. Také mě těší, že budu pokračovat ve výboru CONT, ve kterém jsem v uplynulých dvou a půl letech odvedl z pozice koordinátora Evropské lidové strany spoustu práce. Je přede mnou mnoho úkolů, které chci do konce svého mandátu dotáhnout,“ řekl k novém postu Tomáš Zdechovský.


V polovině mandátu se takzvaně převolují některé funkce v Evropském parlamentu. Kromě předsednického postu, který obsadila po smrti Davida Sassoliho maltská europoslankyně Roberta Metsola, jde o řadu důležitých výborů. Kromě toho také zůstává Zdechovský náhradníkem ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE).


Lidovecký místopředseda se naopak už neucházel o funkci místopředsedy výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), ve kterém pokračuje jako řadový člen. „V kontrolním rozpočtovém výboru jsem měl obrovské množství práce a s novou funkcí bych měl ještě méně času zastávat efektivně post místopředsedy EMPLu. Nechtěl jsem tříštit svou energii a zbytečně držet místo některému kolegovi, který čekal na výraznější šanci v tomto výboru. Já se chci dále věnovat kontrole evropských peněz,“ doplnil na závěr Zdechovský.


Michaela Šojdrová působila ve výboru CULT již předchozí volební období. ,,Mám velkou radost a beru to jako ocenění dosavadní práce. Z pozice místopředsedkyně budu dále podporovat kulturu a vzdělávání, které patří mezi odvětví nejvíce postižená pandemií. Chci dále podporovat mobilitu v oblasti vzdělávání a dobrovolnictví, i všechny ty, kteří pracují kulturním a kreativním odvětví, svobodných médiích a nesmírně nás podpořili v těžké době,” uvedla europoslankyně.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.