DomůZprávy a názoryTiskové zprávyLidovci si v Plzeňském kraji zvolili své vedení. Předsedou je nově Stanislav...

Lidovci si v Plzeňském kraji zvolili své vedení. Předsedou je nově Stanislav Šec

-

Maraton vnitrostranických voleb KDU-ČSL v Plzeňském kraji zakončila v pátek 1. dubna krajská konference. Předsedou krajské organizace se nově stal místostarosta třetího plzeňského obvodu a předseda plzeňské městské organizace Stanislav Šec.


Delegáti zvolili také čtyři místopředsedy.Těmi budou dosluhující předsedkyně krajské organizace Ivana Bartošová, domažlický místostarosta Stanislav Antoš a novými tvářemi ve vedení kraje budou projektový manažer Martin Rybár z Přeštic a vysokoškolský pedagog a Mladý lidovec Petr Pavlas z Klatov.

Nově zvolený předseda si pro následující období vytyčil jasný cíl – posílit pozice v obecních a městských zastupitelstvech. „Křesťanští demokraté jsou, co se komunálních voleb týká, nejsilnější stranou, protože mají ve své DNA zabudovanou starost o své okolí a není jim jedno, co se děje v jejich domovech. Jsou to právě zastupitelé a radní, kdo se setkávají s těmi nejzákladnějšími potřebami občanů. A jsou to právě pozice komunálních politiků, kde je role KDU-ČSL nezastupitelná,” uvedl Šec.

Novinkou ve volebním procesu bylo elektronické hlasování, které je mezi politickými stranami stále ještě raritou, jak poznamenává krajský tajemník KDU-ČSL Jan Novák: „Mám radost, že se neustále potvrzuje, že KDU-ČSL nezůstává stát na místě a nejen svojí technologickou vyspělostí může být vzorem pro další politické strany.”


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.