DomůZprávy a názoryTiskové zprávyLidovecké senátorky a senátoři volají po kvalitnějším příjmu televizního vysílání

Lidovecké senátorky a senátoři volají po kvalitnějším příjmu televizního vysílání

-

Senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí dlouhodobě poukazují na problémy s příjmem televizního vysílání, které mají především lidé žijící na venkově i ve městech. Reagují tak na časné stížnosti občanů, ale také starostů z jejich volebních regionů.


„Je třeba zachovat dostatečně kvalitní vysílání, někde je to jediný možný způsob získávání informací,“ vyzývá k nápravě senátorka Jaromíra Vítková, která zasedá v senátní Stálé komisi pro rozvoj venkova. Svým usnesením vyzvala ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu, aby jí do konce června informoval o krocích ke zlepšení dostupnosti příjmu televizního vysílání. „V některých částech naší země ruší signál vysílání ze sousedních zemí, Polska či Rakouska. Je třeba zvážit, zda se neobrátit přímo na premiéra Petra Fialu“, pokračuje senátorka Vítková. Podle ní je řešením posílení jednofrekvenční sítě, doplnění kmitočtů a také zvýšení „finančního rámce“ pro provozování služby.

Senátorky a senátoři kritizují Český telekomunikační úřad pod vedením Hany Továrkové. „Tisíce lidí ztrácí stabilní přístup k veřejnoprávní službě, což není správné i s ohledem na to, že jde o média veřejné služby. Základní informovanost populace má být zachována,“ tvrdí senátorka Miluše Horská, která je členkou senátní Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.