Sobota, 4 února, 2023
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyLumír Kantor (KDU-ČSL): Podařilo se najít společné řešení k obnovení letů pro...

  Lumír Kantor (KDU-ČSL): Podařilo se najít společné řešení k obnovení letů pro novorozence v ohrožení života

  -

  V září loňského roku inicioval primář Novorozeneckého oddělení FN Olomouc a lidovecký senátor MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. jednání s krajským úřadem a záchrannou službu s cílem obnovit lety vrtulníkem pro novorozence v bezprostředním ohrožení života. Po půlročním jednání se podařilo vyřešit logistické komplikace a získat potřebný souhlas všech zúčastněných stran. Letecké transporty tak budou moci po deseti letech znovu do služby zřejmě již v polovině roku 2022.


  Nejčastěji se záchranný vrtulník vypravuje zejména k novorozencům resuscitovaným či s kritickou srdeční vadou. Právě v takových případech je pro záchranu velmi důležitá každá minuta. „V našem kraji se vyskytují zhruba 2-3 případy novorozenců s kritickou srdeční vadou za rok. Jde o zdraví dětí a záchranu jejich životů. Proto jsem rád, že jsme spolu s krajským úřadem, vedením záchranné služby i firmou ATE našli společně řešení,“ doplňuje primář Kantor. 

  Jednání o obnovení záchranných letů prodloužila otázka řešení záchytného systému pro nosítka s inkubátorem, který by splňoval certifikaci a byl tak bezpečný pro pacienta-novorozence i celou posádku. Novorozence ve vozech záchranné služby i vrtulnících vždy doprovází lékař a sestra Novorozeneckého oddělení. 


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,612FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  263SledujícíNásledovat
  1,160OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky