DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMarian Jurečka (KDU-ČSL): Pomoc je třeba připravit pro mladé rodiny, seniory a...

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Pomoc je třeba připravit pro mladé rodiny, seniory a lidi, co žijí sami

-

Experti varují, že domácnosti příští rok zaplatí v průměru o 943 korun měsíčně víc než dosud. I mimořádná sněmovna ve středu řešila rostoucí ceny energií, jenže se ukázalo, že plány dosluhující a nastupující vlády se diametrálně liší. Podle předsedy KDU-ČSL a kandidáta na ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky je třeba pomoc cílit více adresně.

Podle Jurečky jde o vážnou energetickou krizi, která představuje „drsný dopad“ pro statisíce domácností v Česku, a je úkolem vlády, aby dokázala připravit rychlou a adresnou pomoc. Návrhy ANO a ČSSD nepovažuje dobré za situace, kdy se země potýká s rekordním zadlužováním. „Takovouto plošnou pomoc, která těm nejvíce zasaženým vlastně vůbec nepomůže, budou platit naše děti, možná i naše vnoučata,“ sdělil.

Budoucé ministra práce a sociálních věcí uvedl, že garantuje, že pomoc nebude jenom pro jednotky tisíců, nebo desetitisíců domácností. Jurečku mrzí, že dosluhující kabinet nepřinesl žádný odhad dopadů na domácnosti. Slíbil, že pomoc bude pro mladé rodiny, lidi, kteří žijí sami, či seniory, kteří budou mít problém se zaplacením záloh a závěrečných vyúčtování. Pomoc prý bude „silná, rychlá a adresná“.

Více zde. 

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.