More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMinistr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) po jednání krizového štábu: Pomůžeme lidem prchajícím...

  Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) po jednání krizového štábu: Pomůžeme lidem prchajícím před válkou. Zároveň ujišťuji, že zemědělství a potravinářství situaci zvládá

  -

  Pomoc lidem prchajícím před válkou na Ukrajině, připravenost sektoru na dopady konfliktu i plynulost výroby a zásobování obyvatel potravinami. Tato a další témata řešil dnes ráno krizový štáb Ministerstva zemědělství (MZe). Ministerstvo také spustí webovou stránku o možnostech pracovního uplatnění v zemědělství, potravinářství a lesnictví. Využít ji mohou i firmy nabízející práci válečným uprchlíkům z Ukrajiny.


  „Chci vyjádřit plnou podporu lidem na Ukrajině, stojíme za jejími občany a jsme připraveni jim maximálně pomoci. Kromě přímé pomoci na místě, kterou koordinujeme v rámci vlády, ale samozřejmě řešíme i možné dopady v České republice. Musíme být připraveni také na vývoj v dalších týdnech. Je důležité mít zajištěnou plynulou produkci a distribuci potravin,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).


  Ministerstvo proto monitoruje aktuální situaci v sektoru a v případě problémů je připraveno je řešit. Pracovníci MZe jsou v kontaktu se zemědělskými i potravinářskými svazy, jednotlivé firmy také prostřednictvím těchto svazů mohou Ministerstvu předat nabídky zaměstnání pro lidi, kteří před válečným konfliktem na Ukrajině utíkají. Řada firem je rovněž schopná poskytnout lidem i ubytování. Kapacity ubytování prověřuje MZe i u podřízených organizací.


  „Pomoc uprchlíkům není jen poskytnutí azylu a zabezpečení základních životních potřeb. Nikdo z nás nyní neví, jak dlouho může situace trvat, proto je třeba těmto lidem nabídnout i práci. Nikdo nechce být závislý pouze na pomoci druhých, zajištění práce znamená zajištění alespoň nějaké jistoty v zoufalé situaci, do které se tito lidé dostali,“ uvedl ministr Nekula.


  Na webu MZe bude spuštěna specializovaná stránka, kde lidé najdou základní informace k možnostem uplatnění v zemědělství, potravinářství i lesnictví. Firmy, které budou moci lidem z Ukrajiny práci nabídnout, zde najdou důležitá sdělení a kontakty. Pracovníci MZe jsou připraveni pomoci oběma stranám s propojením či vyřízením administrativy. Potřebné údaje budou k dispozici také v ukrajinštině a budou průběžně aktualizovány.


  Zdroj: ministerstvo zemědělství


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,183FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky