DomůZprávy a názoryTiskové zprávyNově zvolený předseda pražských lidovců Tomáš Kaplan (KDU-ČSL): Budeme výraznou součástí pražské...

Nově zvolený předseda pražských lidovců Tomáš Kaplan (KDU-ČSL): Budeme výraznou součástí pražské koalice SPOLU

-

Zástupci pražských lidovců si dnes na Pražské městské konferenci zvolili své nové vedení. Předsedou pražských lidovců se stal zastupitel městské části Praha 4 a advokát Tomáš Kaplan. Místopředsedy se stali poslanci Tom Philipp, Hayato Okamura, zastupitel hl. m. Prahy Jan Wolf a zastupitel Prahy 10 Pavel Mareš.


Nově zvolený předseda Tomáš Kaplan za svou prioritu považuje podzimní volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy a komunální volby do městských částí. „Chci zvýraznit roli pražských lidovců a zdůraznit naše témata v rámci pražské koalice Spolu, která je logickým vyústěním projektu spolupráce KDU-ČSL, ODS a TOP 09 na celostátní úrovni,“ říká nově zvolený předseda pražské KDU-ČSL Tomáš Kaplan.

 „Jsem přesvědčen, že nově zvolené vedení pražské KDU-ČSL zásadním způsobem přispěje k posílení pozice KDU-ČSL v Praze a úspěchu ve volebním klání SPOLU při volbách do Zastupitelstva hl. m. Prahy a následně při vyjednávání povolební koalice ve prospěch všech Pražanů. Jsme připraveni převzít odpovědnost i při začlenění válečných uprchlíků z Ukrajiny,“ doplnil místopředseda pražské KDU-ČSL Jan Wolf.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.