Sobota, 4 února, 2023
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávySenátor Lumír Kantor (za KDU-ČSL): Dnes byla schválena moje novela, která rozšiřuje...

  Senátor Lumír Kantor (za KDU-ČSL): Dnes byla schválena moje novela, která rozšiřuje významné dny o Den odchodu okupačních vojsk a Den národního vzdoru

  -

  Senát dnes schválil novelu senátora Lumíra Kantora, která rozšiřuje počet významných dní. Nově se bude připomínat 27. květen jako Den národního vzdoru a 25. červen jako Den odchodu okupačních vojsk.


  „Jsem moc rád, že se dnes uzavřela moje zákonná iniciativa. Nyní věřím ještě v poslední podpis, a to podpis prezidenta,“ hodnotí průběh legislativního procesu senátor Lumír Kantor s tím, že přijetí této novely bylo poměrně hladké i s ohledem na aktuální situaci ohledně ruské agrese. 

  Oba významné dny podle jeho slov nabývají v kontextu ruské agrese tragické aktuálnosti. Květnový významný den je připomínkou operace Anthropoid a červnový upomíná na ukončení okupace sovětskými vojsky v roce 1991. „I přes odlišnou dobu, kdy se tyto události staly, se oba dny velmi doplňují,“ vysvětluje smysl obou nových významných dnů místopředseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Kantor. 
   
  Jeho novela zákona 245/2000 o státních svátcích byla v legislativním procesu téměř rok. Hlasovalo se o ní v obou komorách celkem čtyřikrát. Pod návrhem stojí podpisy 46 senátorek a senátorů. „Považuji oba tyto významné dny za nadčasové. Jsou bolestnou vzpomínkou, která navíc nyní opět ožívá v souvislosti se současnou okupací těžce zkoušených měst Ukrajiny,“ uzavírá Lumír Kantor.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,612FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  263SledujícíNásledovat
  1,160OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky