Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávySenátor Patrik Kunčar (KDU-ČSL): Požadujeme zřízení mezinárodního tribunálu, který by vyšetřil vraždění...

  Senátor Patrik Kunčar (KDU-ČSL): Požadujeme zřízení mezinárodního tribunálu, který by vyšetřil vraždění lidí na Ukrajině

  -

  Podle senátora Kunčara je zapotřebí, aby se Česká republika zapojila do příprav pro ustanovení mezinárodního soudního tribunálu pro souzení pachatelů všech zločinů spáchaných Ruskou federací na Ukrajině, a aby vláda nadále pokračovala v pomoci Ukrajině.


  „Vyjadřuji podporu vládě v další pomoci Ukrajině, ať už se to týká dodávek zbraní nebo další pomoci, která bude v budoucnu třeba,“ říká senátor a místopředseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Patrik Kunčar. Právě tento výbor navrhuje na dnešní plénum Senátu text usnesení k situaci na Ukrajině a masakru v Buči.

  V usnesení stojí, že Ruská federace musí nést následky za rozpoutání války, a to včetně platby reparací, a že představitelé Ruska, kteří jsou odpovědní za válečné zločiny, musí být postaveni před soud a potrestáni. Text také obsahuje apel na vládu ČR, aby nadále intenzivně podporovala Ukrajinu dodávkami vojenského i jiného materiálu a pokračovala v sankčních opatření do doby, než Rusko stáhne své jednotky z celého území Ukrajiny.

  Pro senátora Kunčara jsou krom toho nepřijatelné i útoky, nebo dokonce únosy starostů ukrajinských měst a obcí ruskými vojáky. „Je třeba odsoudit i brutální násilí právě vůči starostům, zástupcům samospráv, ale i vůči novinářům a zástupcům občanské společnosti. Je to velmi vážná věc, protože život ve městech a obcích na Ukrajině je již tak zásadně zatížen a při útocích na tyto osoby se situace stává ještě komplikovanější,“ dodává senátor Kunčar.
   


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky