DomůZprávy a názoryTiskové zprávySenátorka Vítková (KDU-ČSL): Podařilo se vyjednat náhradní přímé spojení Jevíčka a Velkých...

Senátorka Vítková (KDU-ČSL): Podařilo se vyjednat náhradní přímé spojení Jevíčka a Velkých Opatovic s Brnem

-

V pondělí 17. ledna 2022 proběhlo jednání o dopravní obslužnosti regionu Boskovicka a Velkých Opatovic, které svolali představitelé Jihomoravského kraje. Tématem jednání bylo lednové ukončení spoje Moravská Třebová – Brno, který byl pro cestující z Opatovicka a Boskovicka jediným přímým spojem bez přesedání do krajského města. Spoj byl hojně využíván studenty, pracujícími v Brně a také senior. Jednání svolala lidovecká senátorka Jaromíra Vítková.


Soukromý dopravce provoz linky zrušil, mimo jiné z důvodu nedostatku řidičů. Na základě apelů od občanů a zástupců samospráv senátorka Jaromíra Vítková vyvolala on-line setkání se zástupci Jihomoravského kraje, Pardubického kraje, KORDIS JMK, MD ČR, ŘSD ČR a dopravci, aby hledali řešení nepříznivé situace. Na návrhy této on-line diskuze navázal KORDIS JMK a představil návrh řešení do doby ukončení vlakové výluky.
 
Od 1. března 2022 budou moci obyvatelé obcí v dané oblasti využít tři ranní spoje a tři odpolední zpáteční spoje. Vzniknou propojením tří existujících linek a přidáním dalších odjezdů linky 234 mezi Blanskem a Boskovicemi, aby byly minimalizovány vícenáklady se zavedením těchto spojů. V Brně bude linka ukončena v Králově Poli u nádraží, kde je přestup do všech důležitých směrů v Brně.
 „Řešení je v době výluky na trati zlepšením pro cestující, nebudou muset přesedat a autobus je zaveze až do Králova Pole v Brně. Je nutné upozornit, že v Boskovicích nebude moci autobus zajíždět k nemocnici. Důležité je, že představitelé Jihomoravského kraje již nyní připravují jízdní řády pro období po ukončení výluky železniční dopravy a jednají s dopravci. Zazněl příslib dalšího společného jednání během února,“ zakončila senátorka Vítková.
 „Náhradní řešení linky Velké Opatovice-Boskovice-Blansko-Brno vítáme, je však důležité připravovat návrhy na období po zrušení výluky. Samosprávy Velkoopatovicka jsou připraveny k jednání s Jihomoravským krajem i KORDIS JMK. Tato přímá komunikace mezi námi jistě přinese pozitivní výsledek,“ sdělila starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.