Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávySenátorka Vítková (KDU-ČSL) pozvala ministra školství do Boskovic

  Senátorka Vítková (KDU-ČSL) pozvala ministra školství do Boskovic

  -

  Předškolní vzdělávání je delší dobu hlavním tématem senátorky Jaromíry Vítkové, místopředsedkyně Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice v Senátu. Dlouhodobě senátorka Vítková usiluje o zřízení Meziresortní komise pro předškolní vzdělávání a péči. Na jednání s panem ministrem MŠMT Petrem Gazdíkem ministr projevil zájem podívat se do senátního obvodu Blansko a prodiskutovat některá témata přímo s ředitelkami mateřských škol.


  V pátek 29. dubna pana ministra přivítala senátorka Jaromíra Vítková a společně navštívili vedení města v čele se starostou Jaroslavem Dohnálkem. Následovala beseda s ředitelkami a řediteli mateřských škol senátního obvodu Blansko. 


  „Předškolnímu vzdělávání se věnuji již řadu let a v Senátu jsem uspořádala několik seminářů a kulatých stolů na konkrétní témata. S panem ministrem jsem projednávala nutnost zřízení Meziresortní komise pro předškolní vzdělávání a péči a propojit tak MŠMT a MPSV. Tato problematika zaznívala i na setkání s ředitelkami mateřských škol,“ uvádí senátorka Vítková, která po celou dobu pana ministra v Boskovicích doprovázela.


  Dalšími tématy k diskuzi na setkání byly rámcové vzdělávací programy, speciální pedagog, psycholog, změna vyhlášky ohledně zvýšení rozsahu přímé pedagogické činnosti zástupcům ředitele, úvazky a platová ohodnocení, ale i aktuální téma vzdělávání ukrajinských občanů a další.


  „Pro mateřské školy připravujeme projekt středního článku podpory. V posledních dvou letech jsme navýšili prostředky na nepedagogické pracovníky mateřským školám,“ uvedl ministr Petr Gazdík na setkání s ředitelkami. Nakonec paní senátorka s panem ministrem poděkovali přítomným ředitelkám za jejich práci, které si velmi váží.


  V programu návštěvy pana ministra následovalo setkání s ředitelkami a řediteli škol všech stupňů z města Boskovic. „Za střední školy jsme diskutovali s panem ministrem rozsah změn připravovaných Rámcových vzdělávacích programů a možné dotace do IT infrastruktur ve školách,“ sdělil ředitel Vyšší odborné školy a střední školy Boskovice Pavel Vlach.


  „S panem ministrem jsme se sice rozloučili, ale budeme v kontaktu při řešení důležitých otázek v oblasti školství. Jsem velmi ráda, že se panu ministrovi u nás v Boskovicích líbilo a diskuze byla velmi živá a přínosná pro všechny strany,“ zakončila senátorka Vítková.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky