DomůZprávy a názoryTiskové zprávySenátorský klub KDU-ČSL: Vyzýváme mezinárodní společenství, aby Mezinárodní trestní soud uznal akt...

Senátorský klub KDU-ČSL: Vyzýváme mezinárodní společenství, aby Mezinárodní trestní soud uznal akt napadení Ukrajiny válečným zločinem

-

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí dnes před mimořádnou schůzí Senátu odsoudil vpád ruských vojsk na svrchované území Ukrajiny. Senátoři se shodli, že se na Ukrajině bojuje i za Českou republiku, a mír v Evropě již bohužel není samozřejmostí.


Na mimořádném zasedání pléna Senátu dnes zástupci horní komory parlamentu přijali usnesení, které vyjadřuje podporu Ukrajině a odsuzuje agresi Ruské federace, která hrubě porušila základní normy mezinárodního práva a mezinárodně platné závazky. „Rusko vedené psychopatickým Putinem napadlo nezávislou Ukrajinu. Jde o bezprecedentní útok na suverénní stát, který k tomuto válečnému aktu nezavdal nejmenší příčinu,“ prohlásila předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárka Jelínková, která je zároveň první místopředsedkyní KDU-ČSL.

„Vyjadřuji za sebe i za kolegyně a kolegy z klubu plnou solidaritu ukrajinskému lidu, ukrajinským představitelům a plně podporuji veškeré kroky EU a NATO vůči Rusku, včetně těch nejsilnějším ekonomických sankcí,“ sdělila dále senátorka. „Jsou napadány civilní objekty, umírají lidé včetně nejnevinnějších malých dětí. Nyní není možné mlčet, nyní je potřeba jednat. Chci vyzvat mezinárodní společenství, aby Mezinárodní trestní soud uznal akt napadení Ukrajiny válečným zločinem,“ řekla Jelínková. 

Předsedkyně senátorského klubu též připomněla, že svoboda ani demokracie nejsou samozřejmostí. Senátorka také připomněla, že někteří z našich čelních představitelů donedávna tleskali krokům Ruska a Putina a hájili jeho politiku. „Čelíme nyní masivní vlně proruským dezinformacím a musíme se jim bránit,“ dodala Jelínková.


 


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.