Sobota, 4 února, 2023
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávySetkání Jaromíry Vítkové (KDU-ČSL) s Pavlem Fischerem v Boskovicích

  Setkání Jaromíry Vítkové (KDU-ČSL) s Pavlem Fischerem v Boskovicích

  -

  Lidovecká senátorka Jaromíra Vítková uspořádala v neděli 30. ledna v orlovně v Boskovicích neformální setkání se senátorem Pavlem Fischerem, českým politikem a diplomatem. V minulosti působil jako poradce Václava Havla nebo jako velvyslanec ve Francii a Monaku. Od října 2018 je senátorem za obvod Praha 12. 


  „Pavel Fischer je můj kolega v Senátu a napadlo mě, že by bylo pěkné s ním udělat besedu v Boskovicích. Původní termín jsme museli kvůli pandemii koronaviru přeložit a jsem ráda, že setkání se nyní nakonec uskutečnit podařilo,“ uvedla senátorka Vítková.

  Na setkání dorazilo téměř sedmdesát zájemců, kteří se ptali na různá témata. Pavel Fischer povyprávěl o působení u Václava Havla, zkušenosti z působení velvyslance Francie a Monaka. Dotazy padaly nejen k zahraniční politice současné situace v Rusku, Ukrajině a Maďarsku, ale také k prezidentským volbám, ekologii a školství. Pavel Fischer se ale nevyhnul ani otázkám z osobního života a působení v Senátu. 

  „Velmi ráda jsem se zapojila do debaty zejména k dotazům ohledně vzdělávání, například konkrétně k technickému vzdělávání mám bohaté zkušenosti s projektem „Technické školky“. Padlo zde i aktuální téma k možnosti ředitelů vyhlásit na 10 dnů ředitelské volno v době pandemie, což je novela zákona, kterou budeme nyní v Senátu projednávat,“ zakončila Vítková.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,612FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  263SledujícíNásledovat
  1,160OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky