DomůZprávy a názoryTiskové zprávySPOLU chce v Pardubicích vyhrát volby

SPOLU chce v Pardubicích vyhrát volby

-

Zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes podepsali memorandum o vzniku koalice SPOLU v Pardubicích. Projekt je ambiciózní, cílí na vítězství ve volbách. Kandidátem na primátora bude Jan Mazuch z ODS.


Podpisem memoranda vzniká na území krajského města silný subjekt, který v loňských parlamentních volbách získal v Pardubicích takřka 32,5 % hlasů. Proto nemůže mít koalice nižší cíl, než vítězství ve volbách a zisk pozice primátora města. Nejsilnější stranou subjektu je ODS, která obsadí na kandidátní listině hned první dvě místa.

„Koalice SPOLU se v Pardubicích nerodila jednoduše, ale jsem přesvědčen, že o to bude přínosnější. Na naší kandidátce je celá řada významných a silných osobností, za kterými je vidět jejich práce pro město Pardubice, a to v zastupitelských orgánech, společnostech, spolcích, klubech, prostě prakticky ve všech oblastech společenského života,“ říká kandidát na primátora Jan Mazuch z ODS.

Dvojkou kandidátky bude současný náměstek primátora Petr Kvaš (ODS) trojkou radní města a lékař Vít Ulrych z KDU-ČSL a čtyřkou lídr TOP 09 podnikový právník Martin Slezák.

„Vznik koalice SPOLU pro komunální volby v Pardubicích jsem si přál hned po úspěchu této naší koalice ve sněmovních volbách na podzim 2021. Věřím, že SPOLU má velkou šanci vyhrát. Naším cílem je pravicová politika se sociálním akcentem. Vítězství nám ale nespadne samo do klína, i posledních několik měsíců tohoto volebního období budeme tvrdě pracovat pro město Pardubice,“ shrnuje lídr za KDU-ČSL Vít Ulrych.

„Cesta k dohodě o společné kandidatuře ODS, TOP 09 a KDU-ČSL nebyla přímočará. Spolupráce se stranami napravo od středu je však přirozená. Při debatách o programových prioritách jsme se utvrzovali v poznání, že i komunální politika může vycházet z principů politiky pravicové nebo levicové. Koalice SPOLU nabídne pardubickým občanům jasně ukotvený pravicový subjekt, který bude klást důraz na rozpočtově odpovědnou politiku. Věříme, že máme šanci volby vyhrát a posunout Pardubice zase o kus dál,“ říká lídr za TOP 09 Martin Slezák.

Celé znění memoranda: „Občanská demokratická strana, KDU-ČSL a TOP 09 se dohodly, že mají společnou vůli vytvořit předvolební koalici SPOLU pro volby do Zastupitelstva města Pardubice v roce 2022 s cílem zvítězit ve volbách a stát se rozhodující silou s výrazným mandátem pro další rozvoj Pardubic v nelehké době.“

„Jsme připraveni udělat maximum proto, aby byly Pardubice trvale a udržitelně se rozvíjejícím, přitažlivým městem s kvalitní infrastrukturou v nejširším slova smyslu (bydlení, podnikání, životní prostředí, doprava, sociální služby, sport, kultura atd.),“ uzavírá Jan Mazuch. Všechny tři koaliční strany nyní pracují na programových prioritách, které by voličům rády představily v květnu.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.