DomůZprávy a názoryTiskové zprávy„Svět se na nás dívá: Vaše slova o vojácích budete brát špatně...

„Svět se na nás dívá: Vaše slova o vojácích budete brát špatně zpátky, nepoužívejte je prosím v kampani,“ reaguje Jana Černochová na billboardy se sloganem Babiše, jenž parazituje na strachu lidí

-

Poslanec Andrej Babiš svými billboardy se sloganem „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat, ne voják“ parazituje na strachu lidí a navazuje na tradici propagandy sovětského bloku, kdy zároveň útočí na podporu Ukrajiny. Ke sloganu se ostře vyjádřila Jana Černochová, ministryně obrany za ODS, a poslance Babiše požádala, aby nadále vojáky nepoužíval v kampani a zachovával důstojnost národní obrany a bezpečnosti.

Jana Černochová:Pane Andreji Babiši, svět se na nás dívá. Vaše slova o vojácích budete brát špatně zpátky. Jako ministryně obrany Vás prosím, nepoužívejte je v kampani. Nejsou to žádní krvelační váleční štváči, ale profesionálové a i výsluhy si, po odsloužených letech, zaslouží.

Chápu, že chcete vystupovat tvrdě, ale zachovejte prosím důstojnost, co se obrany a bezpečnosti týče. Když jsme stáli na letišti ve Kbelích při repatriaci jejich těl, oběma nám tekly slzy. Tehdy jste věděl, že umírají i za nás. Nezaslouží si, abyste je teď urážel. Děkuji Vám.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.