DomůZprávy a názoryTiskové zprávyTomáš Zdechovský získal post místopředsedy výboru pro rozpočtovou kontrolu v Evropském parlamentu

Tomáš Zdechovský získal post místopředsedy výboru pro rozpočtovou kontrolu v Evropském parlamentu

-

Po dvou a půl letech v pozici koordinátora za Evropskou lidovou stranu ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) si europoslanec Tomáš Zdechovský vyzkouší novou úlohu. Za dobře odvedenou práci ho kolegové na pondělním hlasování zvolili místopředsedou výboru. „Jsem nesmírně rád, že ostatní europoslanci ocenili mé dosavadní výsledky a zvolili mě zástupcem předsedkyně Moniky Hohlmeierové, se kterou jsem úzce spolupracoval už jako koordinátor,“ řekl k novém postu Tomáš Zdechovský.


V polovině mandátu se takzvaně převolují některé funkce v Evropském parlamentu. Kromě předsednického postu, který obsadila po smrti Davida Sassoliho maltská europoslankyně Roberta Metsola, jde o řadu důležitých výborů.

„Jsem rád, že budu pokračovat ve výboru CONT, ve kterém jsem v uplynulých dvou a půl letech odvedl z pozice koordinátora Evropské lidové strany spoustu práce. Je přede mnou úkolů, které chci do konce svého mandátu dotáhnout,“ komentoval po pondělním zvolení Zdechovský.

Lidovecký místopředseda se naopak už neucházel o funkci místopředsedy výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), ve kterém pokračuje jako řadový člen. Kromě toho také zůstává náhradníkem ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE).

„V kontrolním rozpočtovém výboru jsem měl obrovské množství práce a s novou funkcí bych měl ještě méně času zastávat efektivně post místopředsedy EMPLu. Nechtěl jsem tříštit svou energii a zbytečně držet místo některému kolegovi, který čekal na výraznější šanci v tomto výboru. Já se chci dále věnovat kontrole evropských peněz,“ doplnil na závěr Zdechovský.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.