DomůZprávy a názoryTiskové zprávyVedení strany KDU-ČSL podepsalo s Mladými lidovci smlouvu o vzájemné spolupráci

Vedení strany KDU-ČSL podepsalo s Mladými lidovci smlouvu o vzájemné spolupráci

-

Podruhé v roce 2022 se sešel Celostátní výbor a Celostátní konference KDU-ČSL, kde zástupci strany projednali aktuální politickou situaci. Jedním z hlavních bodů byl také podpis nové smlouvy o vzájemné spolupráci s mládežnickou organizací Mladí lidovci, kterou zastupoval její předseda Radovan Gaudyn.


Tato smlouva znamená, že Mladí lidovci jsou pro KDU-ČSL jedinými partnery v rámci mládežnických organizací. Smlouvu bylo třeba aktualizovat poté, co se sloučili Mladí lidovci a Mladí křesťanští demokraté. ,,Je to pro nás nesmírně důležitý krok po tom, co se sloučily dvě organizace do jedné. KDU-ČSL má v tuto v tuto chvíli v Mladých lidovcích silného partnera, a naopak Mladí lidovci cítí silnou oporu ve své mateřské straně. KDU-ČSL může být na svou mládež hrdá,” uvedl předseda spolku Radovan Gaudyn (KDU-ČSL).

,,Jsem velice rád, že zde máme takto silnou mateřskou organizaci k naší straně. Je pro nás přínosem a pro spoustu mladých lidí je to příležitost, jak se zapojit do spolku plného mladých lidí, kteří se zajímají o veřejné dění. Těším se na vzájemnou spolupráci do budoucna,” uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
Celostátní konference se také zabývala aktuální politickou agendou a celostátním sjezdem strany, který se chystá v druhé půlce dubna v Ostravě. Dále vzala na vědomí zprávy o činnosti poslaneckých a senátorských klubů. Schválena byla také výroční finanční zpráva za rok 2021.

Mladí lidovci, z. s. byli založeni s úmyslem přijmout odpovědnost za konstruktivní utváření budoucnosti České republiky a Evropy. Uvědomujeme si kulturní a společenské bohatství vytvořeného během staletí trvajících křesťanských dějin Evropy, které nikde jinde ani později již nenašlo obdoby. Svou prací se chceme zasazovat o uchování tohoto duchovního dědictví a konáme tak v duchu křesťanských zásad. Mladí lidovci, z. s., úzce spolupracují s partnerskými občanskými sdruženími v České republice i se zahraničními organizacemi, nabízí tak solidní podporu nejen křesťanům, ale všem mladým lidem, zejména politicky angažovaným, kteří se chtějí aktivně zasazovat o lepší budoucnost České republiky a Evropy.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.