DomůZprávy a názoryTiskové zprávyAntiCovid tým: Vyzýváme ke společnému postupu EU proti šíření nové varianty Covid-19...

AntiCovid tým: Vyzýváme ke společnému postupu EU proti šíření nové varianty Covid-19 z Afriky

-

Úřady v Jihoafrické Republice potvrdily šíření nové, vysoce nakažlivé varianty Covid-19. Kvůli tomuto riziku se také mimořádně schází WHO. Anticovid tým koalic SPOLU a PirSTAN považuje tuto hrozbu za velmi vážnou a doporučuje podniknout vládě rychlé kroky. Je nyní nezbytné minimalizovat riziko zavlečení této varianty do České republiky.

„Na šíření nové varianty z Afriky je potřeba reagovat rychle a důsledně, i kdyby se nepotvrdily obavy o vysoké nakažlivosti a rezistenci vůči očkování. K tomu je nutné najít okamžitou shodu na úrovni Evropské unie a domluvit se na společném postupu, doufám že v tom bude česká vláda aktivní,“ říká poslanec TOP 09 a kandidát na minstra zdravotnictví Vlastimil Válek.

Jelikož Česká republika není cílovou destinací letů z rizikových oblastí, považujeme za nezbytné aktivně usilovat o společný postup na úrovni Evropské unie. Lidé, kteří přicestují do zemí Evropské unie z rizikových zemí jako je například Jihoafrická republika, Botswana či Namibie by měli podstoupit přísnou izolaci. Do té doby, než bude možné tyto podmínky možné zajistit, doporučujeme v rámci EU zrušit lety z rizikových zemí podobně jako k tomu přistoupila Velká Británie.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

TOP09
TOP09http://www.top09.cz
TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.