DomůKomentářeBabiš výzvou k sázení ve svůj prospěch prokázal, že mu na jeho...

Babiš výzvou k sázení ve svůj prospěch prokázal, že mu na jeho voličích nezáleží

-

Nikdy by mě nenapadlo psát investiční doporučení formou propagace hazardu jako to udělal Babiš, kdy doslova napsal vsaďte, doražte k volbám a vyhrajete. Konkrétně příspěvkem na Twitteru i Facebooku se statisícovýmy dosahy: „Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12.000 Kč 🙃 Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp 😎

Z daného doporučení rozhodně není jasné, že se pro sázející jedná o nějaké riziko, ne každý člověk je rizika schopen pochopit. Babiš se odvolává na to, že jde o nadsázku a je zde uvedeno všichni přijďte volit, přičemž běžnému čtenáři není jasné, jestli je tím myšleno všichni členové rodiny či všichni sledující.

Andreje Babiše navíc sledují i skupiny ohrožené finančním nedostatkem, jako jsou samoživitelky či osamělí senioři. Mezi sledujícími má i osoby mladší 18 let, zákon přitom vyžaduje upozornění, že sázení není určeno pro osoby mladší 18 let a může na něm vzniknout závislost.

V komentářích se na Babišově profilu začali objevovat příspěvky jako: „No super a já si na vaši radu vsadila poslední peníze z rodičáku na Fortunu a teď nemám ani na plenky pro malýho 😡“

„Tweet pana Babiše byl rozhodujícím signálem pro spoustu sázejících. Hodinu po zveřejnění příspěvku jsme zaznamenali doslova nápor tisíce nových registrací. Většina z nich sázela na Andreje Babiše. Byly to sumy od 500 korun do vyšších desetitisíců,“ řekl hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna Hanák ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle něj šlo převážně o klienty starší 40 let.

Když píši web s finančními tipy Fintop.cz – tak se snažím vždy psát pouze o službách, které sám využívám a vždy se snažím upozorňovat na možná rizika.

Nejhorší na tom je, že to Babiš udělal jen kvůli vlastnímu prospěchu, protože jak nyní v rozhovoru přiznává, tak sám čekal, že nevyhraje. Poslal tak část svých voličů vsadit peníze na předem prohranou sázku, kde měli podle bookmarkerů šanci na vítězství asi 8 %.

Chtěl prostě mobilizovat voliče a bylo mu přitom jedno, že přijdou o peníze. Babiš má štěstí, že česká legislativa je poměrně bezzubá, v USA by po takovém příspěvku musel kromě mastné pokuty také kompenzovat ztráty. Každopádně to vypovídá o amorálnosti Babiše, který prokázal, že mu na vlastních voličích nezáleží.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor