More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyKancelář Poslanecké sněmovny spolupracuje od konce září s Potravinovou bankou pro Prahu...

  Kancelář Poslanecké sněmovny spolupracuje od konce září s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj

  -

  Vedení Kanceláře i samotné gastronomické provozy se snaží ve své práci postupovat s maximální péčí řádného hospodáře a neplýtvat prostředky státního rozpočtu přidělenými příslušnou kapitolou, nicméně i přes maximální úsilí zůstávají na konci týdne jisté přebytky v podobě neprodaného potravinářského zboží, u kterého není možné vzhledem k datu spotřeby realizovat prodej v následujících dnech.

  Na základě pokynu vedoucího Kanceláře Poslanecké sněmovny Martina Plíška proto pracovníci gastronomie kontaktovali potravinovou banku a domluvili se s ní na pravidelné týdenní spolupráci. Od počátku vzájemné spolupráce bylo tímto způsobem předáno více než 800 kusů zboží za bezmála 30 tisíc Kč (obložené chlebíčky, zákusky, saláty, koláče).

  „Potravinové banky jako neziskové organizace distribuují potraviny dobročinným organizacím. Mám radost, že se podařilo zajistit, aby jídlo, které jsme povinni nabídnout k rychlému občerstvení při sněmovních akcích a které se nakonec – z různých důvodů – nestihne prodat a zkonzumovat, dostane k lidem v nouzi, především seniorům, rodičům samoživitelům a lidem bez domova. Těší mě, že můžeme o prvních výsledcích spolupráce s potravinovou bankou informovat krátce před zahájením podzimního kola celostátní sbírky potravin. Třeba tím inspirujeme i další instituce,“ podotýká Martin Plíšek.

  „Snažit se o co nejmenší plýtvání mi přijde naprosto přirozené. Přes veškerou snahu se ne vždy veškeré potraviny spotřebují, ale jsou stále využitelné. Proto jsem iniciovala spolupráci mezi Poslaneckou sněmovnou a potravinovou bankou. Jsem ráda, že tímto způsobem Sněmovna pomáhá a věřím, že i inspiruje,“ dodává předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  TOP09
  TOP09http://www.top09.cz
  TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,183FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky