DomůKomentářeManipulátoři z ANO haní Piráty za zveřejňování příjmů

Manipulátoři z ANO haní Piráty za zveřejňování příjmů

-

Členové a registrovaní příznivci Pirátů dlouhodobě transparentně zveřejňují příjmy z veřejných rozpočtů. Nově Piráti představili novou aplikaci, kde jsou dané příjmy přehledně zveřejněny.

Na portálu Novinky.cz vyšel zavádějící článek, který dezinterpretoval zveřejněný seznam. Celkový počet zveřejněných příjmů se týká nejen členů, ale i příznivců. Seznam zobrazuje veškeré příjmy historicky, proto zde jsou uvedeni i členové a příznivci, kteří aktuálně příjmy z veřejných rozpočtů nemají. Na základě výše uvedeného není statistiky správně dělit přiznané příjmy počtem členů.

V aktuálním přehledu jsou zobrazeny příjmy 277 členů a registrovaných příznivců. Ve většině případů se jedná o příjmy v řádech jednotek tisíc korun za práci ve výborech či komisích města. Někteří uvádějí příjem pouze 2 500 korun za práci ve volební komisi.

Manipulátorka a bývalá ministryně financí Alena Schillerová z populistického hnutí ANO pokrytecky přispěchala s tím, jak to je hrozné, přitom členové hnutí ANO veřejně žádné příjmy z veřejných rozpočtů občanům nepřiznávají. Takže místo toho, aby hnutí ANO zveřejnilo také příjmy svých členů jako službu pro občany, tak pokrytecky hraje na strunu závisti tím, že dezinterpretuje zvěřejněné příjmy členů a příznivců České pirátské strany.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor