DomůKomentářeNásilný demonstrant před Národním muzeem napadl ukrajinské auto a zničil zrcátko

Násilný demonstrant před Národním muzeem napadl ukrajinské auto a zničil zrcátko

-

Během sobotní „demonstrace proti bídě“ pořádané majetným právníkem Jindřichem Rajchlem, který ve svém projevu populisticky brojil proti pomoci Ukrajině, napadl jeden z podporovatelů demonstrace na přechodu před Národním muzeem auto s ukrajinskou značkou.

Podporovatelé demonstrace tvrdili, že auto nejdříve údajně najíždělo na lidi na přechodu. To vyvrací nejnověji zveřejněné video, které zachycuje začátek potyčky. Demonstrant v červeném oblečení evidentně začne mlátit do kapoty stojícího auta, protože si všimne, že má ukrajinskou značku s ukrajinskou vlajkou. Řidič až následně vystupuje a chce auto před násilníkem bránit. Dochází ke konfliktu nejen mezi řidičem a násilníkem, ale násilník i následně opět kope do vozidla, k tomu se přidává druhý demonstrující agresor v černém a kope do druhých dveří vozidla. Začátek je zachycen na twitterovém videu Jana Klenčíka, z jiného úhlu bez začátku je konflikt zachycen na videu Martina Jurici.

Po zásahu antikonfliktního týmu nasedá řidič do svého vozu a snaží se odjet. V tom mu násilník v červeném opět zaútočí na vozidlo a zničí na autě pravé zrcátko, jak zachycují následující videa. Celou situaci poté v šoku hodnotí ukrajinská spolujezdkyně na svém videu.

Normální člověk se musí stydět za své násilné spoluobčany i fašisticky pořvávající přihlížející demonstrující ženy, které jsou na videu slyšet. Třeba jednou i oni pochopí, že mnoho Ukrajinců nyní umírá za svobodnou, demokratickou a prosperující Evropu.

Česká pomoc Ukrajině je navíc plně kompenzována nejen příspěvky z EU, ale i dary nové moderní techniky Česku od našich spojenců. Většina Ukrajinců v Česku pracuje, vytváří hodnoty, platí daně i sociální a zdravotní odvody a pomáhá tak českému sociálnímu systému i rozpočtu, protože to převyšuje poskytnutou sociální pomoc. Násilník by legitimován policií.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor