Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůKomentářeNeonacistické skupiny Rusů bojujících na Ukrajině navrhují genocidu ukrajinských dětí

  Neonacistické skupiny Rusů bojujících na Ukrajině navrhují genocidu ukrajinských dětí

  -

  Krasovského (poznámka: komentátor ruské propagandistické televize) návrh upálit ukrajinské děti mnohé znepokojil. A přesto organicky zapadá do ruského vnitřního diskurzu.

  Na telegramovém kanálu neonacistické „ruské“ skupiny bojujících na Ukrajině za Rusko navrhují vyhubit ukrajinské dívky starší 10 let a chlapce starší 5 let.

  Viz rozhovor „Rusich“ vůdce Milčakova s ​​redaktorem „Sputniku a Pogromu“ Prosvirninem. Sputnik a Pogrom byly pravděpodobně nejvlivnějšími ruskými nacionalistickými médii posledních desetiletí a hrály obrovskou roli ve formování ruských vnitřních debat.

  Milchakov se poprvé dostal do popředí zájmu v roce 2011, kdy zabil a snědl štěně a video poté nahrál na internet. Tak se stal zvláštní mikrocelebritou. Jakmile v roce 2014 začala válka na Ukrajině, shromáždil spolumyslitele a odjel na Donbas bojovat za Rusko.

  Zde vidíte Milčakova s ​​Putinovým zástupcem pro Ukrajinu Surkovem. To, co zde vidíte, je pravděpodobně Ruskem dosazený guvernér Krymu Aksjonov, který uděluje Milčakovovi ocenění za jeho boje na Donbasu.

  Ruský režim je vysoce tolerantní k aktuálnímu ruskému nacismu a snadno začleňuje nacisty do své struktury. Zároveň používají „nacismus“ jako eufemismus pro neposlušnost. Všichni Nerusové, kteří si chtějí zachovat svou kulturu nebo autonomii a vzdorovat Moskvě, jsou podle Kremlu nacisté.

  Text je českým překladem twitterového vlákna Kamila Galeeva.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Tomáš Martínek
  Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
  2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky