More
  DomůKomentářeOrbán již lokajství Putinovi ani neskrývá

  Orbán již lokajství Putinovi ani neskrývá

  -

  Maďarský premiér Viktor Orbán se úplně odkopal při posledním rozhovoru pro německý Bild. Podle Orbána čas hraje ve prospěch Ruska. Vyjádřil přesvědčení, že Ukrajina válku nemůže vyhrát a Putin zůstane u moci i v roce 2024. Sám přitom Vladimíra Putina nepovažuje za válečného zločince.

  Zemi, která nyní bojuje za demokratickou a prosperující Evropu proti invazi fašistického Putinova režimu označil za loutku USA, která údajně nemá vlastní suverenitu.

  Optikou Viktora Orbán lze Maďarsko za jeho vlády označit za lokaje Ruska, které ztratilo suverenitu. Poskytování pomoci Maďarsku je špatný způsob, protože za vlády Orbána se nikdy nestane skutečnou demokratickou evropskou zemí. I z toho hlediska by se mělo zvážit ukončení členství Maďarska v NATO, kde Maďarsko stále blokuje přistoupení Švédska, i EU.

  Orbán dlouhodobě buduje svoji malou diktaturu úpravami volebního systému v jeho osobní prospěch, ovládnutím veřejnoprávních médií a utlačováním těch nezávislých i nedostatečnou protikorupční legislativou, kdy ho Evropská komise viní ze zneužívání prostředků daňových poplatníků EU včetně občanů České republiky.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Tomáš Martínek
  Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
  2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,183FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky