DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPekarová Adamová: Posílení česko-německých vztahů je dobrou zprávou pro EU i Ukrajinu

Pekarová Adamová: Posílení česko-německých vztahů je dobrou zprávou pro EU i Ukrajinu

-

Pracovní cesta předsedkyně Sněmovny do Berlína byla současně její první oficiální návštěvou německého Spolkového sněmu od nástupu do funkce. Hlavním bodem jednodenního pracovního programu bylo jednání s předsedkyní Spolkového sněmu Bärbel Bas.

„Prohlubování a posilování česko-německých vztahů je dobrou zprávou pro budoucnost Evropské unie i Ukrajiny. Shodli jsme se na potřebě udržet stávající protiruské sankce i na případné pomoci s dodávkami plynu z LNG terminálů. Náročné výzvy, kterým obě naše země doma i v zahraničí v současnosti čelí, můžeme překonat pouze společnými silami,“ uvedla během jednání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Předsedkyně Sněmovny se dále aktivně zapojila do neformální moderované debaty pořádané organizací Körber Stiftung a následně na půdě českého velvyslanectví v Berlíně vystoupila s příspěvkem na odborné konferenci věnované tematice vícejazyčnosti.

Součástí programu bylo rovněž setkání se skupinou krajanek, jakož i se stážisty vyslanými do Bundestagu díky dlouhodobému stipendijnímu programu Poslanecké sněmovny. „Svým zájmem pomáhají čeští stážisti v Berlíně vytvářet živý most mezi našimi zákonodárnými sbory a svou erudicí šířit dobré jméno České republiky mezi našimi západními sousedy,“ ocenila na závěr cesty jejich aktivity předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

TOP09
TOP09http://www.top09.cz
TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.