DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPředsedkyně Sněmovny na Konferenci mládeže: Jste hybateli demokratických změn

Předsedkyně Sněmovny na Konferenci mládeže: Jste hybateli demokratických změn

-

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová zahájila úvodním proslovem 4. ročník Konference mládeže pořádané Fórem občanské společnosti Východního partnerství. Konference se koná v rámci aktuálního předsednictví ČR v Radě EU. Jejími účastníky jsou aktivní mladí lidé ze zemí Východního partnerství i členských států EU. Hlavními tématy konference jsou role mladých lidí při obnově demokracie a její obrana proti hrozbám v době krizí.

Role mladých lidí se ukázala jako zcela zásadní při přechodu k demokracii v naší zemi. Podporu jejich úsilí o rozvoj občanské společnosti v zemích Východního partnerství považuji za praktické naplnění odkazu Václava Havla,“ uvedla předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Východní partnerství je projekt iniciovaný Evropskou unií. Jeho cílem je těsnější spolupráce mezi EU a Arménií, Ázerbájdžánem, Běloruskem, Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou. Zakládající schůzka vrcholných zástupců Východního partnerství se uskutečnila v Praze během minulého předsednictví naší země v Radě EU v roce 2009.

Moldavsko a Ukrajina nedáváno získaly status kandidátských zemí Evropské unie. Rodina členských států EU je ovšem otevřena všem, kteří vyznávají a prosazují hodnoty svobody a demokracie. Jsem přesvědčena, že coby budoucí lídři k tomu ve Vašich zemích také přispějete,“ uzavřela předsedkyně Markéta Pekarová Adamová.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

TOP09
TOP09http://www.top09.cz
TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.